ClimaCareClimaCare

Opravme společně zemi

ÚVOD / BLOG

PODPOŘ AKCI DO PRÁCE NA KOLE!

Chceš podpořit cestování bez aut ve městech? Zúčastni se výzvy Do práce na kole! Akce je zaměřená na podporu cyklistiky, cyklostezek a bezmotorového cestování vůbec. Projekt funguje už od r. 2011 a organizátorem je spolek AutoMat.

Do práce na kole!

Přihlásit se můžeš v jednotlivých etapách, které probíhají během měsíce září, ledna a května. Největší z jmenovaných etap je květnová a letos proběhne jubilejní 10. ročník. V roce 2019 se do projektu zapojilo 45 měst a téměř 20 000 účastníků.

Registrace na květnovou akci bude možná od 1. března 2020 na stránkách výzvy – dpnk.dopracenakole.cz. Zde jsou také další podrobnosti, jak si třeba vytvořit profil a jak jízdy zapisovat. Účastní se jak týmy, tak jednotlivci.

Akce – možná trochu překvapivě – není určená jen cyklistům, ale můžou se zúčastnit i chodci, běžci nebo třeba na bruslaři. Účastní se také skateboardisti, longboardisti nebo lidé na koloběže.

Organizátor akce by rád výzvou lidi inspiroval a také podpořil budování infrastruktury pro cyklisty ve městech. Masivní účast květnové akce pomáhá téma znovu otevřít a diskutovat.

Autor: I. Krupanská