ClimaCareClimaCare

Opravme společně zemi

ZALEJME.CZ

1. I stromy potřebují pít

Léta jsou čím dál teplejší a města nemají dostatečnou kapacitu, aby o zeleň dostatečně pečovala. Společně můžeme zachránit tisíce stromů! Stromy usychají a přitom spousta použitelné vody zbytečně mizí v kanalizaci. Kapky vody Pojďme tu vodu ušetřit a zalévat je třeba cestou do práce nebo po večerech. Nikdo jiný to za nás neudělá. Vždyť zachránit vzrostlý strom je stejná radost, jako zasadit nový a lze to dělat každý den! Navíc odborníci z Veřejné zeleně města Brna stromy ošetří, aby se každá kapka vody maximálně využila. Vyvíjíme také mobilní aplikaci, kde všichni uvidí zalité stromy a mohou zalévat další.

2. Pojďme je ochránit před suchem

Společně můžeme pomoci tisícům stromů! Během suchých období je nutné stromy zalévat, jinak mohou i během několika týdnů uschnout. Obce ale nemají kapacity ani dost vody na to, aby zalily všechny. Přitom spousta použitelné vody zbytečně mizí v kanalizaci. Pojďme tu vodu ušetřit a zalévat je třeba cestou do práce nebo po večerech. Nikdo jiný to za nás neudělá. Vždyť zachránit vzrostlý strom je lepší, než zasadit nový! Víme, jak na to a pomůžeme Vám, aby se každá kapka co nejlépe využila. Vysvětlíme jak stromy na zalévání nachystat a v Mapě stromů ukážeme ty, které potřebují zalít. Pak už stačí strom zalít a v mapě vyznačit, kolik dostal litrů.

Mapa stromů

Podívej se také na web Zalejme.cz a na Facebook ! Tisíce stromů potřebují tisíce lidí, kteří je občas zalijí. Tak pozvi své přátele, sdílej na sociálních sítích a propaguj. Stromy to samy nezvládnou!

3. Co nás čeká?

Spousta práce i zábavy s vývojem aplikace, balíčků pro školy, webových stránek, přidáváním dalších měst a učením se tisíce věcí o stromech, městech i sami o sobě. Je to běh na dlouhou trať ale máme velkou podporu ze všech stran, tak do toho jdeme se vší vervou. Tady prostě dokonale platí, že komu se nelení, tomu se zelení.